• askeri liselerin kapatılması

  44.
  Pekala sağlam bir araştırma ile Fetö kaynaklı öğrenciler tespit edilip ayıklanabilirdi. Fakat bu yapılan ile düpedüz kıyım yapılmıştır.

  Sen kalk ortaokuldan sonra bıyığın bile terlemeden disiplin altına gir, yaştaşların sağda solda ünilerde liselerde goy goy bir hayat yaşasın, gençliğini ver tam rütbeyi takacak iken sikindirik bir diploma eline tutuşturulsun. Bazıları buna sevinmiş olabilir çünkü disiplin altına girdikten sonra beklediğini bulamayanlar, pişman olanlarda oluyor. O kardeşlerimizin de yolu açık olsun. Fakat diğerleri yani rütbe için kıçını yıllarca yırtan vatan evladına bunca sıkıntı sonrası verilecek diploma en hafif tabiri ile insan hakkının ayaklar altına alınmasıdır.

  Amaç biran önce kendi istedikleri tipte askerlerimsilerle orduyu doldurmak olan bu anlayış maalesef fetocu öğrencilerin tasfiyesi yerine böyle bir yolu tercih etmişlerdir.

  Daha da açıklaması yok. Daha Ağır yazmanın da bir anlamı yok. Ortada insan hakkının çiğnenmesi, kul hakkının yenmesinin dikalası mevcuttur.
  2 ... delice dogan
 • tsk ya imam hatipli subay almak

  10.
  imam hatip liselerinin kalitelerini biliyoruz. Fen derslerini nasıl geçtiklerinide. Eğer zaten hakkaniyetli bir sistem koyarlarsa 3-5 imam hatipli dışında diğerleri kazanamaz. Ne yapacaklar ek puan koyacak halleri yok ya. imam hatip lisesi okuyan adam yolunu çizmiş demektir. Neyin askerliği yahu. Aynen yukarıda dedikleri gibi ileride gruplaşacaklardır.
  7 ... delice dogan
 • konyalıların memlekete faydaları

  19.
  Bu diyarın yiğitleri Karamanoğulları, zamanı evvel Bulgaristan, Suriye, Kıbrıs coğrafyasına sürülmüştü.

  Konuya o yüzden sadece günümüz Konyası ve Konyalıları olarak bakmak yanlış. Konya Anadolu ve Balkan Türklüğünün merkezi sayılır.

  Mevcut bazı Konyalı çomarları es geçiniz. Onları siklemiyoruz, tez zamanda Karamanoğlu Mehmet Bey'in diyarından gitmeleri ümidiyle.

  Bknz: Biz gittikten sonra 400 senede Konyanın içine sıçanlar.
  ... delice dogan
 • recep tayyip erdoğan

  24774.
  Türkiye Cumhuriyeti tarihine Atatürkden sonra en büyük etkiyi bırakmış kişi. Sevmem ama saygı duyarım. Yağmurlu havada su vermem.
  ... delice dogan
 • gece 4 20 de sokakta ip atlayan küçük kız görmek

  2.
  Ebeveynleri demokrasi nöbetinde olan kız.
  8 ... delice dogan
 • ikinci bir emre kadar meydanları bırakmamak

  10.
  Meydanlarda toplansın isteyen, sadece korna ile kortej yapmasinlar yeter, gecenin 12 sinde adam çekmiş kafayı korna ile fırsattan istifade kulak zarımızı sikiyor. Dün 11 de yedi dayağı bir tanesi izmit de. Verdiler kornayı eline. Eeee adamın kızı hasta korkarak uyanmış çocuk. Adam anlar mı demokrasi nöbeti bilmem ne. Şu kornalılar tam bir çomar. Şehre sokmayacaksın.
  2 ... delice dogan
 • bir meral akşener vardı noldu ona

  12.
  Sinan oğan gelmedikten sonra, bahçelinin basta kalması daha iyidir. Meral hanım o koltuga hafif kalir. Kendisinin siyasi yeri Dyp anap ve akp türevleridir.
  -3 ... delice dogan
 • 72 bakire huri

  4.
  Bu palavraya inanan geri zekalı oranı kaçtır ülkemizde acaba?
  ... delice dogan
 • ingiliz ordusunun türkiye ye müdahale hazırlığı

  10.
  ingilizler aptal değil merak etmeyin. Yiyemeyeceği ya.. altına yatmaz. ingilizlerin Türkiye ye müdahale edecek askeri gücü yok. Bırak ingilizleri, Rusyanin füze gucu olmasa onlar bile mudehale edecek güç ve operasyon kabiliyetine sahip değil. O kapasiteye bir tek Amerika sahip. ingiltere 1-2 ucak gemisi ve Kibris ussuyle mi mudehale edebilecek? Gotumle guldum.
  2 ... delice dogan
 • kürt olup da türk üm diyen insan

  5.
  Kürt bir üst kimlik tanımı değil. Etnisite. Türk bir üst kimliktir. Tekniken Türkmen olan benim üst kimlik olarak Türk'üm demem ile aynıdır.
  2 -2 ... delice dogan
 • hakimiyet allahın mı milletin mi sorunsalı

  23.
  Tanrının böyle bir iddiası olduğunuda sanmam. Tanrı dediğimiz bütün evren.

  Hakimiyet milletindir.
  1 -2 ... delice dogan
 • sünniler türkiye yi terk etse olacaklar

  18.
  Doğruya varırdı yolları

  Kalem tutardı elleri

  Bülbüle benzer dilleri

  Danişmend yiğitler yatar.
  1 ... delice dogan
 • aleviler

  355.
  Adam hem dindarlıktan islam ülkesinden dem vurmuş hem milliyetçilikten. Daha ne yazdığını bile bilmiyor. Kafası karışık. Okurken beyin devrelerim yandı anlamlı birşey çikarmak için.

  Tek anlamlı cümle eski Türk inancı ile islam harmanı gerisini at çöpe gitsin.
  -4 ... delice dogan
 • türkçü yazarlar

  45.
  Ülkücüler maalesef Türk-islam sentezi denen garabet ideolojinin yolcularıdır. Türkçülük budun temelli bir fikriyat olduğu için laiktir ve sentezcilerin yeri yoktur.

  Türkçünün ümmet ya da islam umrunda olmaz, olamaz. Zaten teknik olarak hicbir ülkücü Türkçü olamaz. Kendini müslüman sanan ve kişisel dünyasında dinini yaşayıp, ibadetlerini uygulayan Türkçüler olabilir. Bunlara dokunmayın, bu tarz kardeşlerimizin ümmet umrunda değildir ve müslüman diye diğer etnik kökenlere prim vermez. Yani teknik olarak müslüman değillerdir, öyle sanarlar ve sansınlar zararları yok.

  Türkçülüğün gelişmemesinin önündeki en büyük engel, Türk kökenli Müslümanların dinlerinin gereğini yaparak ümmetçi olmalarıdır. Ne zamanki ümmetçi anlayış yerlebir edilir bu ülkede o zaman Türkçülük yükselişe geçer. Yani toplumsal hassasiyetleri gözönüne alıp en kötüsü Türk tipi Müslümanlık yaratmalıyız. Laik, ümmet hassasiyeti sıfır, hristiyan ya da ateist Türkü kardeş belleyen, kişisel bazda ibadetlerini uygulayan bir Müslüman Türkçü modeli.

  Yoksa genel geçer islamda Türkçülük olamaz. Yasaktır. Reforma uğratılmış bir Türk tipi müslümanlık algısı yaratabilirsek tabanımız genişler.
  4 -1 ... delice dogan
 • erkeklerin bir kızda baktıkları ilk yer

  213.
  Göt ve baldır kombinasyonu ardından meme.
  ... delice dogan
 • chp nin milli davası domuz yetiştirmek

  6.
  Batı toplumunun protein ihtiyacını çözüp kazanılan zamanda bilim ve sanata yonelmesinin en onemli ayaklarından biridir.
  -1 ... delice dogan
 • türkler islamla şereflendi

  2.
  Açık ve net yazayım. Hem Türk, hem Müslüman olamazsınız. Sadece olduğunuzu zannedersiniz. (Kuranın değişmediğini varsayar isek.)

  Çünkü Müslümanlığı kabul ettikten sonra sizin kardeşiniz sadece Müslümanlardır. Etnik köken ayırt etmeden sadece müminler ile yol tutmanız ve islam için hizmet etmeniz emredilir.

  Müslümanlık aslında din olarak gözükse bile aslında ilkel bir ulus kavramıdır. Kuran ise ilkel anayasa.
  2 -1 ... delice dogan
 • ölümden sonra bir hayata inanmak

  56.
  Doğmadan önce bilincimiz olmadığı gibi öldükten sonrada bilinç nerden geldiyse oraya gidecek.

  O yüzden hayatınızı boş işlerle meşgul edip heba etmeyin. Acı olan yıllarca biriken tecrübe ve birikime bir anda hükmedemeyeceksiniz. Hüküm ortadan kalkacak ve fiziki beden öldüğü an bilinçte bitecek. Öte dünya beklentisi tamamen ölümü kabullenemeyen ve ölümsüzlüğe tapan insan içgüdüsünün eseridir. Dinler de öyle.

  Kanıt: doğmadan önce bilincin olmaması.
  -2 ... delice dogan
 • kürt ailenin tek çocuğu olmak

  8.
  Bu mutluluğu en fazla 2 sene sonra bitecek olqn çocuktur.
  1 ... delice dogan
 • her milletin devlet kurmaya hakkı vardır

  5.
  Bak bu ay gene elektrik faturası 80 lira gelmiş bana.
  1 ... delice dogan
 • yeni şeyler getiriyorum