• somali şilini

  3.
  Gotune sok belki değerlenir.
  -1 ... delice dogan
 • kuzey kore

  267.
  Uzaya uydu gönderebilen düzine devlet var. O füzeleri de ikinci dünya savaşı Alman teknolojisinden devşirme scud füzelerine dayanıyor. Sovyetler ve Çin sağolsun.

  Hava kuvvetleri yok, kara kuvvetleri yok, deniz kuvvetleri yok. Yok çünkü 60 yılından kalma ekipmanla donanımlı orduları. Atom bombası desen ancak Güneyli kardeslerini vururlar. Ondan da şüpheliyim.

  Güneylileri, biraz da Japonları korkutmak için kullanılan Amerikan kuklası çağdışı bir rejim.

  Amerika izin verse, guneylilerde 55 sendromunu atlatsa, kuzeyi 1 haftada ilhak eder. O da Amerikanin ve Çinin işine gelmez. Tiyatro amk. Başındaki aptalda tam bir o.ç.
  1 -1 ... delice dogan
 • yazarların hayalindeki araba

  37.
  2000 yılına dönüp lada Vega almak istiyorum. Lise yillarimda takintiliydim bu arabaya. Araba alabilecek konuma geldiğimde ise çok gerilerde kaldı. Günde 100 km yaptigim için ya sirket aracı oldu ya da orta halli i20, r19, symbol tercih ettim. Ama para az gotumu kasindirsin haftasonlari gezmek için tertemiz bir Lada vega alıp her haftasonu yıkayıp, yalayacağım. Almadan gidersem gözüm açıkta kalır.
  1 ... delice dogan
 • japon çin ve korelilerin birbirine benzemesi

  2.
  Aralarında bariz farklar vardır. Japon ve koreliler birbirine bazı noktalarda benzer. Genel olarak koreliler daha beyazdır. Çinliye benzemezler.
  ... delice dogan
 • pazar gününü evde geçirmek

  56.
  5 günde 2300 km yol yaptım. Ben yatmayayımda kim yatsın.
  1 ... delice dogan
 • vucudumuzun içindeki bok neden kokmuyor

  3.
  Bak izole ortamda olduğu icin koku bağırsakta hapsoluyor. Osurunca o izole ortamı delik yaratarak bozuyorsun ve bağırsaktaki bokun kokusunu aliyorsun.
  2 ... delice dogan
 • ilkokuldaki taş kız

  1.
  Vardı bir tane. En son facede gordum 3 cocuklu rahat 1/10 ton basiyor. Ahh busra sen bu hallere dusecek kizmiydin.
  -1 ... delice dogan
 • osmanlıyı ata olarak kabul etmeyen türk

  8.
  Atamız Karamanoğludur çok şükür.

  osmanlıyı ata olarak kabul etmeyen türk
  2 ... delice dogan
 • 1996 yılından hatırda kalanlar

  24.
  Ortaokul 2. Sınıf diyelim. 7-A. Tansu çiller, demirel, sirmen, mesut yılmaz falan filan. Bir de o zamanlar "2000'e bilmem kaç kala" diye haber sunan reha muhtar.
  ... delice dogan
 • bim de satılan keskinoğlu tavuk döner

  11.
  Hali vakti yerinde olan Pisikolojik rahatsız. Sevdim.
  5 ... delice dogan
 • karkamış ın boşaltılması

  2.
  Önce şunun cevabını vermemiz gerekli. turkiye suriyeye girerse ne olur? Bunun tam ve net kestirilebilir cevabini kimse veremiyor. O yuzden bu hareketler, taktiksel manevrami yoksa caresizlik mi ayrimini yapamıyoruz.
  -1 ... delice dogan
 • akp turkiyeyi sakat bırakmıştır

  5.
  istediği kadar sıfıra indirsin ya da bu halk sırtını dönsün, kafasini kessin, aslan kapisina dozer koysun. Benim guvendigim tek kurum Tsk. Ve her sart altinda Kuvayı milliye ile vucut bulur bu kurum.
  2 ... delice dogan
 • atatürk ün her gece yarım litre rakı içmesi

  509.
  Ulan ayık kafa ile bu milletin 90 sene önceki hali çekilir mi be? Atatürk dediğin adam ataadam, adamın dibi be.
  2 ... delice dogan
 • türkiye suriyeye girecek galiba

  4.
  Salih Muslim herhalde Türk ordusunu pick-up lı cihatçı sanıyor.
  ... delice dogan
 • öz bacınıza mini etek giydirir misiniz sorunsalı

  10.
  2 tane ablam var. En küçüğü benden 7 yaş büyük. Benim ne haddime dekoltesine, otuna bokuna karisayim. Mahalle tutucu, mahallede ona gore giyinir, tatilde ona gore giyinir, Bulgaristanda ona gore giyinir. Zaten nrrede nasil giyineceklerini bilirler. Hadi kız kardesim olsa teenager mudehale edeyim, akıl vereyimde kocaman kızlar.
  1 -1 ... delice dogan
 • 20 senelik binaya 200 bin tl istemek

  13.
  Ozet olarak istanbulda yasanmaz. Kayınpeder 2 sene once masraflar dahil 2+1 120 m2 yeni bina aldı 305.000 hiçbir yere yakin değil. Balkon 5 m2 yok, kullanamiyor zaten. Bayrampasa kenar mahalle.

  Kayinco bizim kocaelide konforu gorunce kafasi karisti gelsem ne yaparim diyor? Hiçbirşey yapamaz, gelemez zaten. is isten gecmis. Eli anahtar tutmuyor hangi fabrikaya sokalim 37 yasinda adamı. Teknik personelseniz, yetkinseniz dakika durup o pisligi cekmeye gerek yok. Benim gibi ayda 1 ziyarete gidin gezin tozun istanbulu. 26 yildir istanbuldalar, benim gezdigimin yarisi gezmemislerdir istanbulu.
  1 ... delice dogan
 • turk kizlarinin koltuk altinin kokmasi

  2.
  Size kokar o. Gunluk banyo yapıp, deo kullanan siradan biriysen erkekler o kokuyu alamaz. Guzel koku duyar.
  1 ... delice dogan
 • 20 senelik binaya 200 bin tl istemek

  7.
  20 senelik binanın daha 30 yılı var demektir. istanbulda 30 yaşında 65 m2 ev bayrampaşa kenar mahallede, it Bağlasan durmaz 110,000. istanbulsa normal. Yerine gore az bile.

  Ben evi Kocaelide aldım. Havuz, guveblik, kapici, park bahçe,asansor 0 site içi 125 m2 akıllı bina 180.000. aldığım kisi topraktan 155 e aldı. Kiracısı olarak ilk ben girdim zorla sattirdim.
  ... delice dogan
 • ateistten yeminli mali müşavir olur mu sorunsalı

  5.
  Yemini kutsal varlığa değil, halka verdiği için sıkıntı yok.
  ... delice dogan
 • türkiye de kırmızı et yemek

  3.
  Avrupada ucuz cunku alternatif domuz eti var. Senin alternatifin yok. Pahaliligi normal. Ucuzlamasi imkansiz. Son teknoloji uretim ciftlikleri olursa heryerde ancak ucuzlar.
  -1 ... delice dogan
 • yeni şeyler getiriyorum